Pl En Ru
Budki telefoniczne do biura rozmowy telefoniczne w open space imin booth
Budki telefoniczne do biura imin booth ciche biuro
Dźwiękoszczelne budki telefoniczne do biura imin booth budki telefoniczne do open space
Budki telefoniczne do open space imin booth

Blog

Zamknij podgląd
09 marzec 2018

Boksy akustyczne

Boksy akustyczne - nowe trendy w przestrzeni open space

Pracownicy się na nie skarżą, pracodawcy konsekwentnie, na przekór, wybierają otwarte przestrzenie biurowe, w których wszyscy pracują razem, jeden obok drugiego, w głośnej sali, w której każdy musi odnaleźć przestrzeń dla siebie. Koncepcja open space narodziła się już w 1906 roku, a jej pomysłodawcą był Frank Lloyd Wright. Dlaczego rezygnowano z małych biur na rzecz jednej otwartej przestrzeni? Powodów było wiele – zniesienie korporacyjnej hierarchii oraz większa swoboda przepływu informacji i pomysłów wśród pracowników.
 

W poszukiwaniu ciszy w biurze

Przestrzeń open space bardzo długo uważana była za idealne rozwiązanie, pomysł, który warto rozwijać. Przedsiębiorcy nie koncentrowali się jednak na tym, że sprzyja ona zacieśnianiu więzi pomiędzy pracownikami, a raczej dostrzegali w niej możliwość ograniczenia wydatków związanych z oszczędnością powierzchni biurowej. Przestrzeń open space niestety nie sprzyja efektywnej pracy, co jest spowodowane przede wszystkim wysokim poziomem hałasu. W konsekwencji obserwujemy spadek produktywności pracowników, na czym traci firma. Istnieje jednak sposób na to, aby odzyskać ciszę w otwartej przestrzeni biurowej bez konieczności przebudowy całego obiektu. Nowym trendem na rynku są boksy akustyczne, czyli mobilne biurowe „budki telefoniczne”, które charakteryzują się wyciszoną konstrukcją, pozwalającą przeprowadzić w ciszy i spokoju rozmowę z klientem, szefem czy partnerem biznesowym.
 

Open space dający prywatność


Jeszcze kilka lat temu tego typu stwierdzenie można było uznać za absurd. Przestrzeń open space i prywatność nie mają ze sobą zbyt wiele wspólnego, wykluczają się i stoją w opozycji. Boksy akustyczne są dowodem na to, że bardzo wiele się zmieniło, wynaleziono sposób na prywatność w otwartej przestrzeni biurowej.

Boksy akustyczne wykonane zostały z paneli akustycznych na bazie kompozytu pianek. Skutecznie zmniejszają ilość hałasu, jaki przedostaje się na zewnątrz, jak również napływa do boksu z zewnątrz. Cechują się doskonałą izolacją akustyczną i termiczną, a dodatkowo likwidują efekt tzw. pudła rezonansowego. Aby jeszcze lepiej poprawić akustykę, w boksach zastosowano panele chłonne, które odpowiedzialne są za równomierne pochłanianie dźwięków. Dzięki szklanym taflom możemy wciąż czuć się częścią zespołu, od którego nie jesteśmy całkowicie odizolowani, nie słyszymy się, ale widzimy, możemy posłać koledze przyjacielski uśmiech, w spokoju rozmawiając z klientem.

 

Hołd modernistycznej koncepcji - boksy akustyczne


Wystarczy spojrzeć na boksy akustyczne, aby przekonać się, że zaprojektowali je zwolennicy modernizmu i buntowniczego ruchu Bauhaus. Geometryczny kształt, prosta forma, minimalistyczne wnętrze, które jednocześnie jest na tyle bogate, że z powodzeniem może służyć jako miejsce pracy. Projektanci mają świadomość, że rozmowa telefoniczna może trwać zarówno 5 minut, jak też 1,5 godziny. Wyposażyli boksy akustyczne w specjalnie wyprofilowane siedzisko, którego obecność nie wpłynęła na ograniczenie miejsca w budce, można swobodnie wstać, kiedy zbyt długo jesteśmy w pozycji siedzącej.
Co więcej,  boksy akustyczne mają wiele innych udogodnień. Gniazdka elektryczne pozwalają na podłączenie laptopa lub smartfonu, a dodatkowe udogodnienia, jakimi są tapicerowane siedziska zapewnią maksymalną wygodę i komfort.

Boksy akustyczne to nowoczesne, niezwykle praktyczne meble biurowe, które pozwalają na przekształcanie przestrzeni open space w bardziej przyjazną pracownikom. Występują w szerokiej palecie kolorów, w związku z czym  można je precyzyjnie dopasować do stylu wnętrza. Minimalistyczna forma, praktyczne wnętrze, oryginalny design – przestrzeń open space zyskała nową jakość.